9 простих і ефективних способів зняти стрес

Всього 9 простих правил і ваш настрій та самопочуття завжди будуть “на висоті”!

1. Глибоко дихайте
Ця порада проста, як все геніальне. Глибокі вдихи і видихи – швидкий спосіб знизити рівень стресу. Згідно з дослідженнями, правильне дихання нормалізує тиск і розслабляє тіло. Важливо при цьому думати на абстрактні теми. Якщо продовжувати в голові вирішувати стресове завдання, цей спосіб виявиться малоефективним.

2. Більше смійтеся


Сміх знижує рівень гормонів стресу – кортизолу та адреналіну.
Однак вченим вдалося довести, що вже одне передчуття веселощів дає аналогічний ефект. Тобто для поліпшення настрою і розслаблення достатньо дізнатися про вихід нової серії улюбленого гумористичного шоу, а його перегляд дозволить закріпити результат.

3. Складіть список справ і викресліть із нього зайве
Чіткий план дій дозволить ранжувати завдання на термінові і не дуже. Маючи на руках перелік справ, простіше сфокусуватися, тверезо оцінити, як багато часу займе їх виконання і розслабитися.
При цьому сміливо відкладіть на завтра те, що можна, але не обов’язково робити сьогодні. Завищені вимоги до себе – одна з найпоширеніших причин стресу.

4. Відмовтеся від алкоголю
Порція спиртного, випита для розслаблення, насправді вводить вас в порочне коло. Згідно з дослідженнями, гострий стрес провокує більше вживання алкоголю, а спиртне в свою чергу піднімає рівень стресу. Так що трохи тверезості на шляху до розслаблення не завадить.

5. Займіться фізкультурою
Не обов’язково готуватися до марафону або розмахувати величезними гирями. Для боротьби зі стресом підійдуть будь-які приємні для вас фізичні навантаження, в тому числі звичайні прогулянки на свіжому повітрі.

6. Їжте шоколад


Вчені провели експеримент в рамках якого студенти-медики щодня з’їдали 40 грамів темного або молочного шоколаду. Контрольна група обходилася без цих солодощів. Після 14 днів було відзначено зниження рівня стресу у студентів, які їли шоколад. При цьому на жінок ласощі впливали більш ефективно, ніж на чоловіків.

7. Ведіть сімейний бюджет
За даними Американської асоціації психологів, фінансові питання згубно впливають на рівень стресу жителів США. Очевидно, що через гроші стрес виникає не тільки у американців.
Щоб менше нервувати, ведіть сімейний бюджет , враховуючи всі витрати і плануючи витрати. В цьому випадку вам не доведеться побоюватися, що фінанси вже затягнули романси, а зарплата ще не скоро.

8. Читайте книги
Дослідники з Сассекського університету довели, що навіть шести хвилин читання досить щоб знизити рівень стресу на 68%. На думку вчених, розум людини зосереджується на перипетії літературного світу, при цьому знижується напруга в м’язах, в тому числі в серцевому. Для досягнення максимального ефекту варто читати хорошу літературу, а не чати в інтернеті.

9. Висипайтеся


Пораза з серії «простіше сказати, ніж зробити». Однак повноцінний сон – один з найбільш ефективних способів зняти стрес. За результатами досліджень рівень тривожності набагато нижче у людей, які сплять в середньому більше 8 годин на добу. Ті, хто не дотягує до норми в 7 годин скаржаться на погане самопочуття, млявість і нездатність зосередитися.

Розповісти друзям:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google