До кінця століття прибережні міста затопить – вчені

Американські вчені стверджують, що до кінця XXI століття прибережні міста чекає затоплення, так як рівень моря підніметься більш ніж на півметра. Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Проаналізувавши свідчення супутників, зібрані за 25 років, вченим вдалося побудувати кліматичні моделі, за допомогою яких можна передбачити, як зміниться рівень моря в майбутньому. Дослідження показали, що починаючи з 1993 року води Світового океану піднімаються все швидше, причому додаткове прискорення щорічно складає 0,084 міліметра. Таким чином, пояснили фахівці, при середньому зростанні рівня води на 2,9 міліметра в рік в період з 2005 по 2100 роки рівень Світового океану виросте на цілих 65 сантиметрів. При цьому більш ранні кліматичні моделі, в яких підйом рівня моря вважали постійною величиною, прогнозували, що за той же період Світовий океан піднімається лише на 30 сантиметрів.

Відзначається, що в недавньому дослідженні американські вчені врахували як розширення океану через нагрівання, так і обсяги танучого льоду і вплив вулканів.

Розповісти друзям:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google