Венесуела в перший день продажу національної криптовалюти отримала пропозицій на $735 млн

Венесуела в перший день попереднього продажу національної криптовалюти під назвою Petro (PTR) зібрала заявок на $ 735 млн. Про це повідомив в Twitter президент держави Ніколас Мадуро, не уточнивши, хто виступив інвесторами.

Влада країни планує випустити близько 100 млн токенів Petro загальною вартістю понад $ 6 млрд, заявив Мадуро. З них 82,4 млн надійдуть у вільний продаж. Ціна Petro відповідає рекомендованій вартості бареля венесуельської нафти – $ 60 за одиницю. Попередні продажі триватимуть до 19 березня 2018 року, а ICO почнеться 20 березня і триватиме до розпродажу всіх токенів.

За допомогою Petro уряд розраховує залучити фінансування від інвесторів з Туреччини, Катару, США і Європи, заявив в розмові з Reuters керівник відомства зі створення та регулювання національної криптовалюти.

Крім того, влада сподівається обійти американські санкції і використовувати криптовалюту для боротьби з гіперінфляцією і підняття економіки країни.

У перспективі Венесуела бачить три варіанти використання національної криптовалюти: її можна буде обміняти на інші криптовалюти і традиційні гроші, з її допомогою можна буде оплачувати товари і послуги, а також створювати на її платформі інші цифрові інструменти.

Венесуела шукає альтернативу місцевій валюті болівару, який знаходиться у вільному падінні через гіперінфляцію. За оцінкою Міжнародного валютного фонду, до кінця 2018 року ВВП країни скоротиться на 15% і виявиться вдвічі менше, ніж в 2013 році, а річна інфляція сягне 13 000%.

Опитані Reuters експерти в сфері блокчейна вважають, що за допомогою Petro країні навряд чи вдасться залучити значні інвестиції.

Розповісти друзям:
  • Facebook
  • Twitter
  • В закладки Google